מה זה תמלולים?

ישנם מצבים שונים בהם אנשים נזקקים לשירותי תמלול. לעיתים מדובר בסטודנטים הלומדים באחד ממקצועות מדעי הרוח והחברה, והם זקוקים לתמלול ראיונות שנעשו במסגרת מחקר שלהם. לעיתים מדובר בחברה מסחרית או עירייה הנדרשות להציג תמלול של ישיבה שנערכה או באנשים מתחום המשפט הזקוקים לתמלול משפטי. 

אז מה זה בעצם תמלול?

אנשים רבים, הגם שהם נעזרים בשירותי תמלול, לא תמיד יודעים מה כולל תהליך העבודה של מתמלל מקצועי. מה שקורה בדרך כלל בתהליך התמלול הוא שהמתמלל מקבל את קובץ השמע המוקלט, הנקרא גם קובץ אודיו. יכול להיות שמדובר בקובץ שמע של מספר דקות ויכול להיות גם שיהיה זה קובץ שמע ארוך של שעתיים ואפילו הרבה יותר. המתמלל מאזין לו חלק אחרי חלק, עוצר לאחר משפט או שניים ואז מקליד על גבי קובץ טקסט את הנאמר לפי סדר הדוברים. דוגמא לתמלול יכולה להיראות, למשל, כך:

מראיין: אז כמה זמן היית בסין?

מרואיין: עבדתי שם במשך שלוש שנים.

מראיין: וכל הזמן הזה, כמה פעמים ביקרת בארץ?

מראיין: ביקרתי בארץ פעם בשנה למשך כמה ימים כל פעם

מה ההבדל בין תמלול לתמליל?

כאשר אנחנו כותבים תמלול אנחנו מתייחסים, בעצם, לתהליך העבודה עצמו בו המידע מקובץ האודיו מועבר למלל כתוב בקובץ הטקסט. קובץ טקסט זה, ובו כתוב כל מה שנאמר בראיון לפי סדר הדוברים, הוא התמליל, התוצר של תהליך התמלול. חשוב להבחין בין השניים על מנת לא להתבלבל. 

מדוע חשוב להיעזר בשירות תמלול מקצועי?

תמלול זו עבודה מורכבת, הדורשת הרבה סבלנות, יעילות ודיוק. זוהי עבודה הנעשית בשלבים, כל פעם יש להאזין לקטע מסוים ואז להקליד אותו על גבי הקובץ, ונדרשות לתהליך זה הן סבלנות והן יכולת הקלדה מהירה וללא טעויות. לכן, אם החלטתם לפנות למתמלל על מנת שיסייע לכם בתמלול קבצי האודיו הדרושים לכם, חשוב שתשימו לב שמדובר במתמלל מקצועי, מיומן ומנוסה. מכיוון שהנאמר בראיונות אלה חשוב למחקר או לעבודה שלכם עליכם לראות שהתוצר שאתם מקבלים הוא מדויק וזהה למקור, קרי לנאמר בקובץ האודיו שהעברתם למתמלל. 

זקוקים לתמלול? פנו אלי בכתובת recs@timlulim.com או דרך הטופס:


    העלה קובץ (עד 10MB)*
    *ההקלטה שלך גדולה מ-10MB? צור קשר באמצעות הטופס ללא שליחת ההקלטה, ונשלח לך במייל קישור מיוחד להעלאת קבצים גדולים

    שלחו לחברים:
    נגישות