למה הסטודנט הזה מצליח להתרכז בשיעור יותר טוב משאר הסטודנטים?

כסטודנטים יש הרבה מטלות שאנחנו צריכים להתמודד איתן במהלך ההרצאות. המרצה מציג בפנינו חומר חדש, ואנחנו צריכים להקשיב לו ולעבד את החומר החדש שאנו שומעים. לפעמים אנחנו צריכים להתאמץ להבין לאן המרצה חותר, כיוון שבואו נודה, למרות שהמרצים עשויים להיות חוקרים מובילים בתחומם, לא כולם מוצלחים בהעברת החומר לתלמידים בצורה ברורה.

בנוסף לצורך להקשיב למרצה ולהבין את החומר החדש, שלעתים מועבר במהירות, אנחנו צריכים גם להקפיד לסכם אותו טוב במחברת או במחשב, כיוון שאנחנו יודעים שלא מספיק שנבין את השיעור כרגע, אנחנו צריכים גם לזכור אותו לקראת המבחן. כולנו יודעים שבלי סיכומים טובים, אפילו אם נבין כרגע את החומר בצורה מצויינת, יהיה לנו קשה להתכונן למבחן. קשה להסתמך על סיכומים של סטודנטים אחרים כיוון שכל אחד מסכם את השיעור לפי הפרספקטיבה שלו, ולכן גם אם נקבל סיכומים מעולים מעמיתנו ללימודים, ייתכן שנתקשה להיעזר בהם לצורך הלמידה למבחן.

יוצא שהצורך לסכם בקפדנות מפריע לנו להתרכז בשיעור. אנחנו כל-כך חוששים לאבד פרט ולא לרשום אותו, שלפעמים אנחנו מגלים שלא הקשבנו למשך כמה שניות כיוון שהיינו עסוקים בכתיבה, אבל המרצה כבר המשיך הלאה ואיבדנו את חוט ההרצאה.. אחרי שזה קורה קשה יותר לחזור לקשב ולהספיק גם לכתוב וגם להקשיב.

מצד שני אם נוותר על הכתיבה אולי נבין יותר טוב, אבל ברגע שנצא מהשיעור נשכח פרטים שחשובים לנו לצורך המטלות השוטפות ולצורך הלמידה במבחן.. אילו רק הייתה דרך לתעד את השיעור אבל בלי להתעסק בכתיבה.. הדילמה הזאת היא בדיוק הסיבה שיותר ויותר סטודנטים כיום מקליטים את ההרצאות ומוסרים את ההקלטות לתמלול. כאשר אתם מתמללים את ההרצאות אתם מרוויחים שלוש פעמים. קודם כל, בזמן השיעור אתם בראש שקט ופנויים להקשיב, להשתתף ולהבין. יש לכך חשיבות רבה כי כאשר אתם כבר מבינים את החומר, הלמידה למבחן הופכת להרבה יותר קלה. אתם לא נדרשים להבין את החומר מחדש, אלא רק להיזכר ולהבין טוב יותר את החומר שכבר הבנתם בהרצאות. מי כמוכם יודע שגם אם תקבלו את הסיכומים הכי טובים בעולם, אם לא הקשבתם בשיעורים – קשה להפיק מהם את המירב. לעומת זאת, כאשר אתם כבר מכירים את החומר מהשיעורים ומבינים אותו, הלמידה באמצעות הסיכומים הרבה יותר קלה ופוריה.

שנית, הסיכומים שאתם מקבלים הרבה יותר מדוייקים ומלאים מכל סיכום שתוכלו לכתוב בשיעור, אפילו אם תוותרו על ההקשבה בשיעור ותתרכזו רק בכתיבה. הסיבה היא שכאשר אתם מוסרים לנו את ההקלטות של ההרצאות לתמלול, אתם מקבלים תמלול של כל דברי המרצה (בהנחה שההקלטה באיכות טובה), ולא רק סיכום שלהם. כך מובטח שכל הפרטים שנאמרו יופיע בסיכום וברצף הדברים המלא, ושלא תפספסו אף פרט חשוב.

היתרון השלישי הוא שיהיו לכם הסיכומים הכי טובים בקורס, וכל הסטודנטים ירדפו אחריכם 😉

אז למה אתם מחכים. הקליטו את ההרצאות, שלחו לנו אותן לתמלול, ותוכלו להתפנות להקשיב בשיעורים כמו שצריך.

חושבים שהמאמר הזה יוכל לעזור לעוד סטודנטים שאתם מכירים להתרכז בשיעור, להבין יותר טוב את החומר, ולקבל ציונים גבוהים יותר? שתפו את חבריכם ועזרו גם להם:

שלחו לחברים:
נגישות